משלוח חינם מעל 199 ₪. משלוח נמוך מ-199 ₪ יחוייב בדמי משלוח בסך 35 ₪

משלוח חינם

HE
0
0
כתבת תוכן על חתול פרסי  *** אין מכירת חיות מחמד ***

חתול פרסי

המדריך המלא על חתול פרסי

החתול הפרסי הוא חתול שרירי, בעל עצמות כבדות, בגודל בינוני עד גדול עם רגליים קצרות ועבות, כפות גדולות, כתפיים גדולות, צוואר קצר, חזה רחב וזנב קצר יחסית. יש להם ראשים גדולים עם עיניים מונפשות ורחבות ואף קצר. ישנן מספר לא מבוטל של וריאציות תת-גזע אפשריות בחתול הפרסי, הכוללות זנים שהתפתחו בכל יבשת אסיה. הוא חתול נוח לגידול, ושמח לחלוק את חייו עם משפחה אוהבת. 
המדריך המלא על חתול פרסי

היסטוריה

הדעות שונות לגבי מתי הופיע החתול הפרסי לראשונה, איך הוא קיבל את שמו וכיצד הגזע התפשט על פני הגלובוס. יש אזכורים לחתול הפרסי ברישומים הירוגליפים כבר בשנת 1684 לפנה"ס. היסטוריונים מאמינים כי החתול הפרסי נקרא על שם מוצאו ב"פרס". בתקופה שבה האימפריה הפרסית כיסתה אזור גדול במזרח הקרוב כולל איראן וטורקיה של ימינו. היסטוריונים רבים מאמינים שחתולים פרסיים הגיעו לאירופה במהלך מסעי הצלב הגדולים בסביבות שנת 1300. עם זאת, המטייל והסופר האיטלקי, פייטרו דלה ואלה, (1586 - 1652) יוחסו גם על הבאת החתול הפרסי לאירופה, שם האמינו שהם גודלו לתתי מינים שונים. מסמכים היסטוריונים מראים כי החתול הפרסי הובא לצפון אמריקה בסוף המאה ה-19. הוא במהרה הפך לגזע הפופולארי ביותר של חתולים בארצות הברית. בבריטניה החתול הפרסי ידוע בשם "ארוך השיער" Longhair וכל צבע פרווה נחשב לגזע אחר. עם השנים, המראה של החתול הפרסי השתנה. הראש והעיניים הפכו לעגולים וגדולים יותר, בעוד שגודל האוזניים קטן. חתולים פרסיים היו בבעלות היסטורית של בני מלוכה, כולל מלך פרס והאצולה האירופית. הם זכו להערכה רבה בזכות הפרווה הארוכה והיפה שלהם, ההבעה והאופי הנפלא שלהם.

ג'וסרה | אוור קלין | טייסט אוף דה ווילד 
פרסי כתום מהמם
חתול פרסי אפור ומהמם שוכב על מיטה

אישיות וטמפרמנט

חתולים פרסיים ידועים באופיים העדין, השקט והצייתן. הם חתולים מתוקים מאוד, רק לתת את תשומת הלב שלהם לאנשים שהם סומכים עליהם. מכיוון שהם חתולים שקטים, הם נהנים מסביבות שקטות, ומסיבה זו אינם מומלצים למשקי בית רועשים, למרות שהם יכולים להיות בני לוויה נהדרים עבור אנשים מבוגרים או רווקים, ולא אכפת להם להישאר לבד מדי פעם. הפרסים משגשגים על עקביות - מספיק ארוחות קבועות וקצת זמן משחק כדי לספק אותם. הם שמחים להירגע על הספה או המיטת חתולים שלהם ולצפות בכם במהלך היום שלכם, בעיניים המהממות שלהם.

תזונה

סביר להניח שהחתולים הפרסים שלכם לא ישרפו קלוריות כשהם רודפים אחרי מכרסמים ברחבי הבית, ולכן הכרחי להימנע מעודף קלוריות בתזונה שלהם. הם צריכים לעכל ולספוג חומרים מזינים מבשר. תזונאים ממליצים להקפיד על התזונה הטבעית החתולית ולתת לחתולים פרסים מזון עשיר בבשר מלא, דגים ואיברים. תזונה מותאמת לגזע זה צריכה לכלול: תכולת חלבון גבוהה מבשר שלם עם כמה שפחות פחמימות (עדיפות ארוחות ללא דגנים או פחמימות). בנוסף לשילוב הולם של ויטמינים ומינרלים שיקבעו על ידי חנות חיות מחמד שלכם.

ניתן דוגמה לתזונה נכונה, אם יש לכם חתול בשלב החיים שבין 1-7 שנים מומלץ לתת לו מזון יבש לחתולים בוגרים דבר היסייע לשמירה על אורך חיים בריא. יש מזון המיועד ספציפית לחתול זה והוא נקרא רויאל קנין פרסי 4 ק"ג.
חתול פרסי עם כובע כריסמיס

שגרת טיפוח לחתולים פרסיים 

מה שבזכותו אנחנו מחשיבים את החתול הפרסי כחתול יפה הוא גם עקב האיכיליס שלו לעומת חתולי בית אחרים. פרוותו יפה ונעימה אך אם לא תקפידו על שגרת טיפוח ושימוש במוצרי טיפוח לחתולים עם פרווה ארוכה, פרוותם יכולה להיות לא נעימה למגע, מלאת קשרים.

אז כדי למנוע מהחתול לסבול בדיוק ממה שרשמו רכשו מסרק לחתולים ואולי שמפו לחתולים עם פרווה ארוכה. 

ידוע שחתולים עם שיער ארוך וחתולים בכללי סובלי מהצטברות של כדורי פרווה ( שיער ) שיכול לסתום להם את מערכת העיכול אז הכניסו את משחת אנטי היירבול לעסקת הטיפוח של החתול.

זני חתול פרסי - איזה עוד סוגי חתולים פרסיים יש?

בכנות, זה יהיה בלתי אפשרי לדון בכל סוג של חתול פרסי. מכיוון שיש כל כך הרבה מגדלים, ישנם אינספור זנים של גזע זה. בפוסט זה, אנו רק הולכים להתמקד בזנים העיקריים של חתולים פרסיים. מוכנים? ואו נצלול פנימה!

אקזוטי קצר שיער

הגרסא הקצרה והאקזוטית של חתול פרסי, הי אחת הוריאציות הפופולאריות של הזן. וריאציה זו מציגה את רוב המאפיינים הפרסיים האופייניים. יש להם פנים שטוחות ועיניים גדולות. שלא כמו הווריאציות הארוכות שיער, חתולים אלה מסוגלים לטפח את עצמם. לרוע המזל, מבנה הפנים שלהם גורם לבעיות הבריאות הסטנדרטיות הקשורות לחתולים פרסיים. לעתים קרובות יש להם קשיי נשימה ויכולים להפגין בעיות ניקוז דרכי הדמעות. כמו כן, חתולים אלה שובבים יותר מהחתולים הפרסים ארוכי הפרווה המסורתיים. הם מאוד אוהבים ולא אוהבים להישאר לבד, ונחשבים לזן ידידותי לילדם

חתולים פרסיים מסוג Doll Face

ידועים גם כחתולים פרסים מסורתיים או המקוריים. כיום, חתולים אלה עדיין נראים כמעט זהים לתמונות העתיקות ביותר הזמינות של חתולים פרסיים. סוג זה של פרסי אינו מפגין תכונות קיצוניות. האף שלו באורך נורמאלי, שהוא פרופורציונאלי לשאר הפנים שלו. שלא כמו פרסים בעלי פני פקה, לחתולים אלה יש אף שנמשך החוצה. אז, חתולים פרסיים מהזן הזה, יכולים לנשום קל יותר מאשר חתולים פרסיים אחרים. הם גם חווים פחות כתמי עיניים ובעיות ניקוז עיניים. חתולים אלה בדרך כלל אינם חווים את הבעיות הבריאותיות שגזע זה ידוע בהן. אין להם את תווי הפנים המעוכים. אבל, הם הגרסה הקלאסית של הגזע הזה והם עדיין מאוד מוכרים כחתולים פרסיים. לחתולים הפרסים הללו, יש פרווה ארוכה. הם מגיעים במגוון צבעים. אז למרות שהם לא חווים הרבה בעיות בריאות, הם עדיין זן בעל תחזוקה גבוהה. הם דורשים לוח זמנים קבוע לטיפוח.

אם החתול סובל מפרעושים מומלץ לבדוק בקטגורית מוצרי הדברה לחתולים ותוכל למצוא פתרון לבעיה זו בצורה של אמפולות לחתולים או אולי אפילו ספריי נגד פרעושים לחתולים שיכול לסייע במקרים חריגים!
חתול פרסי לבן

הימלאיה

אוקי, כנראה שחיכיתם לזה. ההימלאיה הוא זן החתולים הפרסי המוכר ביותר. זן ההימלאיה פותח לראשונה כאשר מגדל חצה פרסי וסיאמי. חתולים אלו ידועים כבעלי צבע סיאמי ומאפיינים פרסיים. לכל חתולי ההימלאיה יש עיניים כחולות נוקבות. פרסי ההימלאיה יכולים להיות בעלי פנים שטוחות או עגולות. בעלי פנים שטוחים, למרבה הצער, חווים את הבעיות הבריאותיות הנראות בזני חתולים פרסיים אחרים. החתולים הללו הם בדרך כלל רגועים ונוחים לגידול בקרב ילדים. אבל, לפעמים הם מפגינים אופי שובב המיוחס למורשת הסיאמית שלהם.

צ'ינצ'ילה פרסית

חתולים פרסיים מסוג צ'ינצ'ילה הם וריאציה בולטת מאוד. לחתולים אלה יש פרווה עבה ועבותה. הם נקראו במקור על שם המכרסם הדרום אמריקאי שיש לו גם פרווה עבה ולבנה. בעוד שיש כמה וריאציות צבע שונות, חתולים פרסיים צ'ינצ'ילה הם בדרך כלל לבנים. העיניים, השפתיים והאף דמויי הבובה שלהם מוקפים בשחור. לחתולים אלה פרווה תחתון בהיר ופרווה בגוון עדין. יש להם גם עיניים ירוקות או כחולות.

פרטיקולור

פרסים אלה מכונים לעתים קרובות כפרסים שריון צב. הפרווה שלהם מורכבת ממספר צבעים. וגם, הצבע שלהם הוא בדרך כלל כהה יותר מאשר חתולים פרסים אחרים. כמו כן, במקום הפסים שרואים בטאבי פרסים, לחתולים אלה יש סימני פרווה כתמים.

חתול פרסי תוחלת חיים

חתול פרסי יכול להגיע מבחינת חייו לגיל 17 ( אני מכיר אישית לקוח עם חתול מבוגר יותר ), דבר זה תלוי במספר משתנים, אוכל יבש בריא לחתולים כתסופת אפשר לשלב מזון רטוב לחתול ולכלול מגוון צעצועים כגון: מתקן גירוד איכותי שפשוט יעורר בו את הצייד הטבעי שבוא.

קטגוריות מומלצות באתר:  
חול לחתולים

 
פרסי הימלאיה

עובדה משעשעת

יש לנו טריוויה מעניינת על חתולים פרסיים עבורכם. האם ידעתם שלנשיא ארצות הברית לשעבר הרברט הובר הייתה חתולה פרסית בשם קיטי. אשתו של הוברס, לו, קיבלה את החתול במתנה זמן קצר לאחר השבעת הנשיא בשנת 1929, כמתנה לבחירתו כנשיא וכניסתו לבית הלבן. השניים חלקו עם החתולה הפרסית שלהם את חייהם בבית הלבן ולאחר מכן. 
מקווים שאהבתם את המאמר על persian cat השקענו והתאמצנו כדי לספק לכם מידע מועיל!

אז כמו שכבר אמרנו תוחלת החיים של חתול פרסי היא בין 12 - 17 שנים ואני מאמינים שבתזונה נכונה הוא יכול לחיות חיים טובים ובריאים ולפעמים במקרים מסויימים אפילו להאריך חיים כמו שציינו למעלה!
 
חתול בריטי

חתול בריטי

יש לך חתול בריטי? אולי שוקלים לאמץ חתול בריטי? כנסו למאמר על גזע חתולים בריטי וגלו את כל מה שיש לדעת על חתולים בריטיים וסוגיהם! מובטח לכם שכל השאלות יעלמו.. קרא עוד...

סוגי חתולים

סוגי חתולים

רוצה לצרף בן משפחה חתולי חדש לביתך? כזה שמתהלך על ארבע ומתלקק בחמידות, אבל לא יודע מאיזה סוג? לא בטוח לגבי סוגי החתולים הקיימים? היכנסו ונעזור לכם! קרא עוד...

                                                                     מוצרים לחתולים פרסיים!
40 ש"ח
חיסכון
אזל המלאי

320.00

מחיר לקג' 5.33 ₪ - נכון למחיר המלא
יח'

89.00

מחיר לקג' 44.50 ₪ - נכון למחיר המלא
יח'
מוצר
מומלץ
אזל המלאי
יח'
אזל המלאי

79.00

מחיר לקג' 52.66 ₪ - נכון למחיר המלא
יח'
אזל המלאי
יח'
אזל המלאי

188.00

מחיר לקג' 47 ₪ - נכון למחיר המלא
יח'
החנות מספקת אזורי משלוח נוספים:
חנות חיות בבת ים |  חנות חיות בתל אביב  |  חנות חיות ברחובות  |  חנות חיות ברמת גן  |  חנות חיות בחולון  | חנות חיות ביבנה | חנות חיות בנס ציונה
 
מקווים שסיפקנו לכם כתבה מעניינת ומועילה על כל מה שצריך לדעת על חתולים פרסיים, אם לא מצאתם משהו בכתבה או לא הבנתם מוזמנים להתייעץ!
חשוב לציין שאין מכירה של חיות מחמד ולא חתולים פרסיים, זאת כתבה שמסבירה על חתול פרסי ותת גזע שלהם!
x

#{title}

#{text}

#{price}